Новости

2022.05.18

Радники Viciunai Group склали довгий список потенційних покупців бізнесу в Росії, включаючи понад 30 компаній

Радники Viciunai Group склали довгий список потенційних покупців бізнесу в Росії, включаючи понад 30 компаній

Очікується, що поетапний процес буде завершено, а договір купівлі-продажу буде підписано приблизно через два місяці.

«Кількість кандидатів не повинна дивувати – більшість гравців ринку добре знають, що бізнес продається терміново, тому є можливість придбати дуже добре організований бізнес, який успішно розвивається протягом 20 років. Така конкуренція дозволяє сподіватися, що процес пройде успішно і Vičiūnai Group повністю вийде з російського ринку», – каже член правління Vičiūnai Group Д. Матіошайтіс.

За його словами, зацікавленість виявили компанії з Китаю, Таїланду, Росії, В'єтнаму, Індії, Південної Кореї та кількох країн Близького Сходу. Також є кілька пропозицій з Європи. Багато виробників продуктів харчування хочуть купити фабрику; є також представники великих торгових мереж.

«Традиційно найцікавішими є вихідці з так званих «приморських країн», — розповідає Д. Матіошайтіс. «Адже наше виробництво тісно пов’язане з постачанням рибної продукції. Проте придбати цей завод хотіли б і компанії, які не займаються рибальством безпосередньо. Є переробники м'яса та молочних продуктів, які хочуть розширити свій кошик. Є великі роздрібні мережі, які шукають постачальників. Є також фонди прямих інвестицій, які зацікавлені в цьому бізнесі як хорошої можливості придбати легко реалізовану вартість. Харчова промисловість користується великим попитом на ринку за свою стабільність».

На даний момент бізнес-консультанти Vičiūnai Group в Росії інтенсивно спілкуються з усіма потенційними покупцями та надають фінансову та юридичну інформацію, пов’язану з діяльністю компанії. З ними підписуються угоди про конфіденційність, після чого кандидати отримають доступ до деталей і після їх аналізу подадуть пропозиції, що не мають обов’язкової сили. Після цього буде складено список покупців з найсерйознішими намірами та будуть проведені переговори з відібраними кандидатами та укладення остаточної угоди.

«Ми впевнені, що будемо одними з перших виробників, які фактично підуть із російського ринку», – впевнено каже Матіошайтіс. «Ми не тільки оголосили про свої наміри або почали процес виходу, але фактично покинули Росію і повністю припинили з нею будь-які ділові відносини. Продаж зазвичай займає близько року, тому ми раді, що почали цей процес давно і рухаємося до нього».

Розуміючи важливість публічності цього процесу, Viciunai Group продовжить інформувати громадськість про продаж свого російського бізнесу.