Apie musNaujienos

2021.01.21

Baltic fish export viena pirmųjų Lietuvoje turės visiškai automatizuotą šaldytos produkcijos kamerą

Baltic fish export viena pirmųjų Lietuvoje turės visiškai automatizuotą šaldytos produkcijos kamerą

Kauno LEZ teritorijoje veikiančio pagrindinio „Vičiūnų grupės“ logistikos ir sandėliavimo centro plėtros ir modernizacijos projektas sparčiai juda į priekį. Šiuo metu baigiama įrengti analogų Lietuvoje neturinti automatizuota sandėliavimo patalpa.

Iš esmės atnaujinti pagrindinį „Vičiūnų grupės“ logistikos ir sandėliavimo centrą nuspręsta augant produkcijos apimtims ir atitinkamai didėjant sandėliavimo vietos poreikiams. Prieš metus pradėto projekto tikslas – padidinti sandėliavimo pajėgumus, pritaikius inovatyvius sprendimus, maksimaliai išnaudoti turimą erdvę, taip pat palengvinti sandėliavimo procesus. Ši modernizacija bendrą paletinių vietų skaičių leis padidinti daugiau nei 3,5 karto.

„Svarbi plėtros projekto dalis – šiuo metu čia baigiama įrengti viena pirmųjų Lietuvoje pilnai automatizuota sandėliavimo patalpa. Ji ne tik nereikalauja jokio rankinio darbo, bet ir leidžia taupyti sandėliavimo plotą. Daugiau nei 5 tūkst. europadėklų talpinančioje šaldymo kameroje bus sandėliuojama užsienio rinkoms skirta „Vičiūnų grupės“ produkcija“, – inovaciją pristatė „Baltic fish export“ vadovas Virginijus Kancleris.

Pasak jo, čia įrengti modernūs 3D įvažiuojamieji (Drive-in) stelažai leis tame pačiame plote sutalpinti net 36 % daugiau padėklų nei tilptų standartiniuose stelažuose. Sandėlyje taip pat bus naudojamos pripučiamos atmosferinį poveikį mažinančios rampos. Jų dėka produkcija neturės jokio sąlyčio su išorine aplinka ir visų pakrovimų metu išlaikys tinkamą temperatūrą.

Naujoji kamera išsiskiria ne tik didesniu padėklų kiekiu, bet ir čia įdiegta išmania sandėliavimo sistema. Ji leidžia gerokai padidinti darbo našumą ir taupyti žmogiškuosius išteklius. Inovatyvi įranga geba pati nustatyti tuščią vietą sandėlyje ir joje padėti pakrautą padėklą. Tokiu būdu sistema gali sukrauti 60 padėklų per valandą ir net 1200 padėklų per parą. Kadangi įranga reikalauja tik minimalaus žmogaus įsitraukimo, yra galimybė ruošti užsakymus naktį, kurios ryte teliktų suvežti ant rampos.

Pabaigti visus rangos darbus ir pradėti dirbti su naująja automatizuota sandėliavimo sistema planuojama per kelis mėnesius. Džiaugiamės sklandžia darbų eiga ir nekantriai laukiame naujos įrangos paleidimo!